05.08.2014

С#.Net developer (Remote Job)

Зарплата не указана

Компания: Adoriasoft LLC
Контактная информация: Отправить резюме
Город работы: Львов, Киев, Харьков, Днепропетровск, Одесса
Тип занятости: удаленная работа
Требования к кандидату
Опыт работы: от 2 лет
Уровень образования: Высшее

Описание вакансии
.Net developer position. Remote fulltime work. Hourly compensation.

Required skills

• Programming experience not less than 3 years;
• ASP.NET MVC;
• Microsoft .NET;
• OOP/OOD;
• C#;
• SQL, ORM;
• HTML/DHTML;
• JavaScript, AJAX;
• jQuery experience is a plus;
• Web Services — REST, HTTP, JSON, XML experience is a plus;
• Object-oriented programming: excellent practical skills;
• Intermediate or higher level of English. Ability to work with documents in English;
• Knowledge of Agile / Scrum practices;
• Ability to understand someone else's code;
• Experience with Jira.

We offer:
- Working in a team of high skilled professionals
- Trainings, continious skills growth
- Competitive compensation
- Paid vacation

Please let us know if you are interested, how many hours can you
dedicate to this job and your hour rate expectation.

Отправить резюме

Вакансии, которые, возможно вас заинтересуют

Искать другие вакансии в городах: Львов Киев Харьков Днепропетровск Одесса
Искать вакансии в разделах: IT - сфера, программирование, Интернет
Отправить
резюме