13.03.2015

.NET Developer

Зарплата не указана

Договорная

Компания: Consulting Alliance
Контактная информация: 067 440-55-49  Отправить резюме
Город работы: Киев
Тип занятости: полная занятость
Требования к кандидату
Опыт работы: от 2 лет
Уровень образования: Высшее

Описание вакансии
Western company is looking for .NET Developer for its development center in Kiev, Ukraine to join sophisticated business process automation development project. Responsibilities: Development, refactoring, and maintenance of sophisticated business process automation softwareю Tasks estimationю Support tasksю Database maintenanceю Personal planning and given estimationsю Following the code guidelines
Required skills: .NET: Web and Desktop. VB.NET, ASP.NET, ADO.NET, WEB Services, AJAX
SQL (Transact SQL), Microsoft SQL Reporting Services, JQuery, HTML/CSS. Design Patterns
Understanding of RUP. English: good read / write level . Company offer: Competitive salary. Comfortable and creative working conditions. Official mployment or PB. Annual paid vacation . Paid sick leaves.

Отправить резюме

Вакансии, которые, возможно вас заинтересуют

Искать другие вакансии в городах: Киев
Искать вакансии в разделах: IT - сфера, программирование, Интернет
Отправить
резюме