Все результаты поиска
02.05.2014

Senior IOS Developer

Зарплата не указана

Компания: Группа компаний "Танграм"
Контактная информация: Отправить резюме
Город работы: Киев, Николаев, Винница
Тип занятости: полная занятость
Требования к кандидату
Опыт работы: от 2 лет
Уровень образования: Не имеет значения

Описание вакансии
Место работы: в офисе г. Киев, Николаев, Винница.
Рабочее время: Flexible work hours, т.е. полный рабочий день, но график работы оговаривается отдельно и утверждается с руководителем проектов, офис открыт с 9.00-22:00.
Зарплата: достойная (зависит от квалификации претендента).

Group of companies Tangram with offices in Germany, Canada, Russia and Ukraine seeks Senior IOS developers for open positions in our development center in Ukraine. Our development offices located in Kiev, Vinnitsa and Nikolaev in Ukraine.

Skills & Experience:
- 3+ years of development experience, 2+ years of which have been spent developing iPhone/iPad applications;
- Knowledge of Java, C++, Objective C;
- Knowledge of IOS, iPhone SDK;
- Knowledge of XCode, Cocoa Touch framework;
- Strong OOP/OOD skills;
- Experience in database design and SQL;
- Experience in working with issue/bug tracking systems is a plus
- Experience with Agile & Scrum is a plus
- Intermediate level of English

Benefits::
- Good salary and bonuses for successful projects
- Social benefits (50/50 compensation of sports, short-term loans to employees, etc.)
- Paid vacation and sick days
- On-site English classes
- Flexible work hours
- Wedding/Newborn bonuses
- Company-sponsored recreation activities
- Friendly atmosphere and professional team
- Knowledge sharing and training activities
- Modern and comfortable office facilities

Please, email your resumes with subject 'IOS, your city -YOUR NAME' e.g. 'IOS, Kiev – Ivanov Sergey'.

Отправить резюме

Вакансии, которые, возможно вас заинтересуют

Искать другие вакансии в городах: Киев Николаев Винница
Искать вакансии в разделах: IT - сфера, программирование, Интернет
Отправить
резюме

Топ-вакансии